28699396_363653827371437_3621371530413401522_o

Bieg Tropem Wilczym w Częstochowie

Dnia 4 marca, tak jak w wielu miastach w Polsce, tak i w Częstochowie, odbył się bieg „Wilczym Tropem”, organizowany po raz pierwszy w naszym mieście przez Jednostkę Strzelecką Warszyc„ oraz przyjaciół (Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego, „Szkołę Kadetów” Usługi Niekonwencjonalne, Fundację Orzeł Biały, Związek Piłsudczyków w Częstochowie). 

Odległość 1963 m, którą przebiegli uczestnicy symbolizuje rok zamordowania ostaniego Wyklętego sierżanta Józefa Franczaka ps.Lalek”.

Wydarzenie rozpoczęło się od rejestracji zawodników i rozdania pakietów startowych. Bieg rozpoczął się z lekkim opóźnieniem o godzinie 12.15. Zarówno atmosfera, jak i pogoda bardzo nam dopisały. W biegu udział wzięło ok.150 biegaczy. Każdy biegacz na zakończenie otrzymał pamiątkowy medal.

Po biegu można było zregenerować się przepyszną grochówką oraz shotami energetycznymi. Prócz biegu były również inne atrakcje m.in. konkurencja w rozkładaniu i składaniu broni palnej oraz przejażdżka konno z kawalerzystą z GRH „Morkra 39”. W wystawionych namiotach, można było zapoznać się z ofertą i sprzętem Szkoły Kadetów „Usługi Niekonwencjonalne”, Ratownictwem Medycznym firmy K1 oraz Jednostką Strzelecką Warszyc”. Również Grupa Rekonstrukcji Historycznej „REDUTA” dała pokaz swoich możliwości.

Materiał telewizyjny z biegu (klik)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (fot. sier. ZS Mariusz Grewenda):