lapa wilcza

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2019

Jednostka Strzelecka ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2019 po raz drugi w Częstochowie! W tym wpisie znajdują się informacje o charakterze biegu, programie imprezy, szczegóły odnośnie trasy biegu, rejestracji biegaczy oraz prezentacja pakietów startowych


OPIS IMPREZY

„Tropem Wilczym” to ogólnopolska inicjatywa upamiętniająca żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963. Impreza cieszy się ogromną popularnością  i na stałe wpisała się do kalendarza biegowego. W 2017 roku w Biegu wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast. W 2019 roku wszyscy ruszamy 3 marca o godzinie 12.00.

Warto dodać, że biegi nie mają charakteru rywalizacji i może wziąć w nich udział każdy chętny.

Bieg Tropem Wilczym to doskonała okazja do uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych i ich heroicznej walki z ówczesnym ustrojem. Trudna historia, gdzieś dawno zapomniana, a nawet niechciana, wymazana…, ludzi „Niezłomnych” walczących w powojennym podziemiu o wolną Polskę. Bieg Tropem Wilczym to bieg do historii, inicjatywa, która poruszyła tłumy ludzi w całej Polsce. Chcemy pamiętać. Razem zjednoczeni oddajemy hołd bohaterom

Tak swoje wrażenia opisywał Piotr Grzebin – jeden z uczestników sopockiego Biegu Tropem Wilczym.

Więcej na temat inicjatywy, idei biegu oraz biogramów Żołnierzy Wyklętych można poczytać na oficjalnej, ogólnopolskiej stronie Biegu „Tropem Wilczym” TU (klik)

PROGRAM

Data: 03.03.2019
Miejsce: Promenada im. Czesława Niemena, Lasek Aniołowski
Start: Częstochowa, Promenada (Amfiteatr)
Meta: Częstochowa, Promenada (Amfiteatr)
Dystans: 1963 m

10.00 Otwarcie biura biegu: rejestracja uczestników (amfitetar) / wydawanie pakietów dla biegaczy
11.45 Przygotowania do biegu (rozgrzewki, ustawianie na starcie)
12.00 Godzina rozpoczęcia biegu
12.30 Zakończenie biegu
13.00 Podsumowanie, rozdanie nagród, poczęstunek
14.00 Zakończenie imprezy

TRASA

Trasa Biegu przebiega przez fragment Promenady im. Czesława Niemena i Lasek Aniołowski. Początek i koniec trasy zlokalizowany będzie na wysokości Amfiteatru. Całość trasy będzie oznakowana i nadzorowana przez organizatora.

trasa biegu promenada

PAKIET STARTOWY

Pierwsze 250 osób, które zapiszą się i wpłacą wpisowe otrzymają przed startem gwarantowany pakiet (liczy się kolejność zgłoszeń), w którego skład wchodzi:
– koszulka z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych
– medal pamiątkowy
– torba
– opaska
– ulotki i foldery (sponsorskie, fundacyjne)

CENA

W tym roku Bieg organizowany jest wyłącznie z środków własnych organizatora, bez sponsorów, dlatego uczestnictwo jest odpłatne. Koszt to 35zł od uczestnika. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się pozyskać partnerów Biegu, co pozwoli znacznie obniżyć koszt uczestnictwa.

ZAPISY

By wziąć udział w biegu i otrzymać pakiet startowy należy jak najszybciej zapisać się poprzez ten formularz zgłoszeniowy (klik).  Ilość miejsc ograniczona. Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.

ORGANIZATOR NA CZĘSTOCHOWĘ:

Jednostka Strzelecka „Warszyc” im. Gen. Bryg. Stanisława Sojczyńskiego

WSPÓŁORGANIZATORZY:
Zespół Szkół Mechaniczno Elektrycznych w Częstochowie
Fundacja Orzeł Biały
Związek Piłsudczyków